Madagaskar lacno a pohodlne: Tipy pre hľadanie leteniek

Štvrtý najväčší ostrov sveta privíta s otvorenou náručou všetkých milovníkov dobrodružstiev a unikátnej prírody, akú nikde inde na Zemi nenájdete. Je domovom fascinujúcich živočíšnych a rastlinných druhov, ktoré máte možnosť obdivovať v početných národných parkoch a kochať sa popritom nádhernou scenériou okolia. Cestovať na tento africký poklad obmývaný vodami Indického oceánu pritom vôbec nemusí byť tak finančne náročné, akoby ste si mysleli. Pokračujte v čítaní a dozviete sa ako sa dá doletieť na Madagaskar z Európy lacno a pohodlne.

Vitajte v Antananarivo!

Hlavné mesto Madagaskaru skrátane nazývané Tana je situované priamo v srdci ostrova od 17. storočia a dnes funguje ako vstupná brána medzinárodnej leteckej dopravy na Madagaskar. Práve prostredníctvom jeho letiska Ivato totiž získavajú zahraniční turisti prvý kontakt s ostrovom a neskôr ho využívajú pre cestovanie po vnútrozemí.

Skôr než ale zamierite do národných parkov, doprajte si v Antananarivo návštevu palácového komplexu Rova či prechádzku po parku Tsimbazaza a Avenide kráľovských stromov. Mestské remeselné trhy ponúkajú skvelý výber suvenírov a tunajšie múzeá vás vezmú na cestu späť do minulosti, do časov dávnych kráľov a Madagaskaru ako francúzskej kolónie.

Užitočné a praktické tipy pre hľadanie leteniek do Madagaskaru

V prvom rade si zistite, odkiaľ sa dá do Antananarivo letieť, aké sú existujúce spojenia súčasných leteckých spoločností. Ich trasy môžete odhaliť s pomocou viacerých špecializovaných stránok, napríklad portálu Optifly.com. Ako niekdajšia francúzska kolónia má Madagaskar v rámci Európy intenzívnejšie vzťahy predovšetkým s Francúzskom a tak je práve Paríž ideálnym štartovacím bodom pre vašu cestu do tejto africkej krajiny.

Z Bratislavy lieta do Paríža nízkonákladová spoločnosť Ryanair, ktorá vás dovezie na letisko Beauvais, odkiaľ sa presuniete na hlavné letisko Charles de Gaulle, cez ktoré zabezpečujú vzájomné spojenie Antananarivo s Parížom viaceré spoločnosti. Priame lety v dĺžke približne 11 hodín napríklad prevádzkuje Air France, Air Madagscar a CorsairFly, zatiaľčo Air Austral vás prepraví s prestupom na ostrove Reunión a Air Mauritius s prestupom cez Maurícius.

Zaujímavosťou je, že pokiaľ budete letieť na ostrov s Air Madagascar, máte nárok na polovičnú zľavu pre kúpu leteniek vnútroštátnych letov, rezervovaných ešte pred odletom na Madagaskar. Táto spoločnosť navyše spája Antananarivo okrem Paríža aj s talianskym Milánom. Air Mauritius naproti tomu lieta tiež z Frankfurtu nad Mohanom, Ženevy, Zurichu, Mníchova, Milána a Ríma.

Sledujte spoločnosti s pravidelným spojením do Antananarivo na Madagskare prostredníctvom sociálnych sietí a prihláste sa na odber ich noviniek vo forme newsletteru priamo do vašej emailovej schránky. Do tej môžete zároveň získavať aj správy z domén typu Liligo, Skyscanner, Farecompare alebo zoznam akčných leteniek z Levneletenkyzprahy.cz ktoré vás upozornia na výnimočne cenovo výhodné letenky.

Vyskúšajte pre letenky Madagaskar tiež prechod cez iné africké krajiny, ktoré majú lepšie spojenie s Európou a z ktorých máte na ostrov už o poznanie bližšie a tiež lacnejšie. Napríklad Keňa, do ktorej vás z Európy dopravia letecké spoločnosti Kenia Airways, KLM, Brussels Airlines, Egypt Air alebo Ethiopian Airlines. Príkladom je aj Juhoafrická republika so spoločnosťou South African Airways, s ktorou sa dá na Madagaskar doletieť s prestupom cez Johannesburg z Londýna, Zurichu alebo Frankfurtu nad Mohanom.

Ak hľadáte lacné letenky na Madagaskar, zoberte do úvahy aj dátum vašej plánovanej cesty. Najdrahšie letenky spadajú tradične do obdobia Vianoc a hlavnej turistickej sezóny, ktorá na ostrove prebieha od júla do októbra.

V neposlednom rade si svoju letenku na Madagaskar rezervujte s dostatočným časovým predstihom, aby ste sa tak vyhli zbytočne vysokým cenám a stresu, ktorý sa s hľadaním leteniek na poslednú chvíľu spája.

Fotografie: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 13 Priemer: 2.7]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *